Recenzió | Stein Zsuzsa: Egy igaz ember Gyimesbükkről
“Antal András diakónus neve azoknak lehet igazán ismerős, akik találkoztak, beszéltek már vele – akár személyesen, akár telefonon vagy más módon. Ő az az ember, aki egész életében csak segíteni akar másoknak, még ha a segítségének módja ütközik is azzal, ahogy a felekezete szerint viselkednie kellene.
Ebben a könyvben az író felvillant néhány történést az életéből, olvashatunk arról ahogyan ők kapcsolatba kerültek egymással.”
Recenzió | Gréger Csaba: Halhatatlanok | Corn&Soda
Az Őrzők és az emberek viszonya tehát cseppet sem felhőtlen. Bár akad, aki a békére törekszik, az emberek oldaláról a félelem és talán a féltékenység is, az Őrzők oldaláról pedig a bosszúvágy mérgezi kapcsolatukat. Az idegenekkel és a hozzánk képest másokkal való bánásmód nagyon fontos elem Gréger Csaba novelláiban. Ráadásul olyan kérdést jár körül, amely a való életben is megkerülhetetlen. Éppen ezért mindenkinek ajánlom a Halhatatlanok antológiát.
Recenzió | Győrvári József: Szellemtúra
Már a fülszövegből is kitűnt, hogy egy akciódús történetben lesz részem. Öt fiatal szoftverfejlesztő külön projekten dolgozik a szabadidejében, de a tesztelés során a Szellemtúra „szülőanyja” rájön: sokkal többet hoztak létre egy egyszerű játéknál. Maguk sem értik hogyan csinálták pontosan, ami egy kissé ijesztő, de bizonyos köröket ez egy cseppet sem zavar. Többen is szeretnék rátenni a kezüket a programra és kiaknázni annak lehetőségeit
Recenzió | Gyermektelenül antológia
16 történet fért a kötetbe, ennyi nézőpontból láthatjuk a téma bemutatását. Szívesen olvastam volna még, mert bár sok szituációt láttam, volt olyan, amit hiányoltam. Ettől függetlenül széles spektrumát öleli fel a kötet ennek az érzékeny témának.
Recenzió | Gréger Csaba: Halhatatlanok
Egy olyan kötetet olvashattam, amely azelőtt kapta meg a moly.hu oldalán a „kedvenc” címkét, hogy a végére értem volna. Gréger Csaba Halhatatlanok című műve hatalmas éke a magyar fantasy irodalomnak. Novellákon keresztül ismerhetünk meg egy különleges világot, ahol valaha a halhatatlanok uralkodtak, de egy nép felülemelkedett rajtuk, ezzel a Káosz idejét hozva el a világra.
Recenzió | Url Izabell: A teheráni csecsemő
Leginkább a fülszövege tetszett meg számomra, a borító nem volt nagy hatással rám. Viszont tükrözi a történet hangulatát a könyv külseje.
Nehéz szavakhoz jutni olvasás után is. Elfogytak a szavaim, vagyis csak nehezen írom le a következő sorokat. Mindent többször átolvasva, átgondolva írom le ezt az értékelést.