A pályázat eredménye 2022. január 12.
A Stílus és Technika írástechnikai oldal irodalmi pályázatot hirdet, ahová rövid prózai műveket vár. A legjobbak egy válogatás antológiában kiadásra kerülnek.
A PÁLYÁZAT FELTÉTELEI
Tematikus megkötés: A gyermekkor, mint elkülönülő életszakasz a polgárosodással egyidejűleg vált elismertté.
Az utóbbi évtizedek kutatásai segítettek megérteni, hogy a gyermekkorban elsajátított készségek, viselkedésformák, kapcsolatok hogyan és milyen mértékben képesek befolyásolni a későbbi felnőtt életet.
A 18. század előtt a gyermekek nagy része mai megítélés szerint a bántalmazott kategóriába tartozott.
Hiába tudjuk, hogy milyen káros hatásai vannak, sajnos a mai napig Magyarországon minden 10. gyermek bántalmazás vagy erőszak áldozatává válik.
A bántalmazók legtöbbször a családból, szűkebb környezetből kerülnek ki, sokszor maguk is bántalmazott, traumatizált gyermekek voltak.
Ha végignézzük az irodalom remekműveit, nem egyben láthatjuk, hogy a gyerekeknek soha nem volt jó dolguk, főleg ha a szegényebb réteghez tartoztak, netalán árvaházban nőttek fel, esetleg házasságon kívül születtek.
Ahhoz, hogy jelentősen csökkenjen a gyermekek ellen elkövettet bántalmazások, erőszak száma, a társadalomnak közös nevezőre kell jutni abban, hogy hol ér véget a fegyelmezés, és hol kezdődik az erőszak.
Hisszük, hogy az irodalom eszközeivel sikerülhet biztonságosabbá, gondtalanabbá tenni a gyermekek életét.
A pályázatra olyan műveket várunk, amelyek nem kizárólag a bántalmazást mutatják be, hanem annak hátterét is, ezzel segítve a folyamat felismerését, megértését.
Technikai segítség: Az alábbi linken a témához kapcsolódó cikkek, bejegyzések, Facebook oldalak találhatóak: Cikkek, weboldalak
Korhatár
Betöltött 18. életév.
Szerzői jog
A szerző a pályamű beküldésével
- büntetőjogi felelősségének tudatában kijelenti, hogy a beküldött történet a saját szellemi terméke.
- hozzájárul műve(i) felhasználásához, megjelentetéséhez más publikálási felületeken is, amennyiben az adott pályamű a zsűri értékelése alapján nem kerül be a kötetbe.
- elfogadja, hogy az érintett írás(ok) felhasználási joga* 5 évre a Stílus és Technika-t illeti meg.
*A felhasználási jog az alábbiakra terjed ki:
- könyv nyomtatott formában történő kiadása (többszörözés és forgalomba hozatal útján történő terjesztés)
- könyv elektronikus formában történő kiadása (digitális többszörözés és forgalomba hozatal útján történő terjesztés)
- internetes felhasználás (pl.: web-, Facebook, vagy egyéb online oldalakon való közzététel)
- idegen nyelvre történő fordítás
- idegen nyelven történő nyomtatott és digitális többszörözésre, terjesztésére, valamint internetes felhasználásra
Vagyoni jog
A kiadványba bekerülő művek után a szerzőt díjazás illeti meg, amelynek mértéke a felek között létrejövő szerződésben kerül rögzítésre.
Terjedelmi korlát
Egy pályamű terjedelme minimum 10.000, maximum 40.000 leütés, beleértve a szóközöket is.
Kikötések
Kizárólag olyan magyar nyelven írt műveket várunk, amelyeket eddig még sem nyomtatásban, sem internetes felületen nem közöltek (ideértve a saját blogot, zárt Facebook csoportot stb.). Egy szerző két pályaművet küldhet be.
- A műveket Word *.doc vagy *.docx formátumban kérjük
- A dokumentumokat lehetőleg az alábbi formázási beállításokkal lássák el. (segédlet)
- A fájl nevében szerepeljen a szerző neve és a mű címe. Pl.: Sikeres Szerző – Élete fő műve vagy sikeres-szerzo-elete-fomuve
Beküldési határidő
2021. december 21. éjfél
A zsűrizésre érdemes művek szerzőit 2022. január 30-ig e-mailben értesítjük és nevüket weboldalunkon közzétesszük.
Eredményhirdetés
2022. március
Díjak
• A pályázat legjobb alkotásait országos terjesztésben megjelenő kötetben publikáljuk.
• A nyomtatott kötetben megjelenők egy tiszteletpéldányt kapnak az elkészült könyvből.
• A zsűrizésre érdemes, de a kötetbe be nem kerülő műveket e-könyvben és online oldalakon publikáljuk. (Partnereink)
Pályázatok elbírálása
A beérkezett műveket előszűrjük, és a továbbjutott írásokat a zsűri tagjai bírálják el.
Nevezési díj
NINCS
Nevezés
A pályázó írása(i) beküldésével elfogadja a fentebb leírt részvételi feltételeket.
A pályázat kiírója fenntartja a jogot, hogy amennyiben nem érkezik be megfelelő mennyiségű és irodalmilag értékelhető pályamű, akkor a pályázatot eredmény nélkül lezárja.
A pályázatokat az alábbi e-mail-címre kérjük beküldeni:
bekuldes@stilusestechnika.hu
Ha kérdésed lenne...
…akkor itt felteheted: Stílus és Technikai Irodalmi pályázatai Facebook csoport
Adatvédelem
Az adatkezelés célja, a kezelt adatok tervezett felhasználása: Az adatok kapcsolatfelvétel és kapcsolattartás céljából kerülnek felhasználásra, illetve megbízási jogviszony létrejötte esetén.
Az adatkezelés jogalapja jogos érdek.
Megőrzési idő: üzleti kapcsolat időtartama, vagy törlési kérelem.
A zsűri tagjai
Kiss Ildikó J.
Blogger, kezdő író, fordító, önkéntes egy gyermekvédelmi szervezetnél, 15 évig volt nemzetközi modell.
Bántalmazott gyermekkorával felnőttként nézett szembe, amit egy évekig tartó pszichoterápiának köszönhet. Erről azt vallja, hogy elindította egy olyan fejlődési úton, ami élete végéig fog tartani.
Később bántalmazott gyerekekkel, fiatalokkal és nőkkel foglalkozott önkéntesként egy csoportterápia keretében, ahová szakemberek vonták be azért a képességéért – ahogy ők fogalmaztak: „mert nagyon jól tudott mesélni a leborzasztóbb dolgokról is”. A terápiás ülések keretén belül elmesélte saját történetét, a felmerült kérdésekre kimerítően válaszolt, ami nagyon sok bántalmazott fiatalt inspirált arra, hogy ők is megnyíljanak és merjenek pszichoterápiás segítséget elfogadni és abban aktívan részt venni.
Blogján 2014 óta ír érzékeny témákban, de Facebook oldalán is megszólal gyermekbántalmazás, családon belüli erőszak és kisebbségek hátrányos megkülönböztetése ellen.
Írásai megjelentek a Koloknet.hu-n, a Felhő Café irodalmi online magazinban, de bántalmazásról szóló verseit publikálták egy 2011-ben megjelent kötetben is, Kányádi Sándor ajánlásával.
Giuseppe Frasso olasz filológus, a milánói Cattolica Egyetem professzora (a kaliforniai Berkeley Egyetem és a budapesti Pázmány Péter Egyetem vendégtanára), és Péterfy Gergely (József Attila-díjas író) ösztönzésére készülő regényében egy felnőtt nő bántalmazott gyermeklelkének világát tárja majd az olvasók elé.
Sebestyén Eszter
Gyógypedagógus, pszichológus és kutyás terapeuta.
Foglalkozott értelmi sérült, autista, bántalmazott, valamint különböző pszichés problémákkal küzdő gyerekekkel. Ahhoz, hogy minél hatékonyabban tudjon velük foglalkozni, gyógypedagógiai és pszichológiai tanulmányait kiegészítette kutyás terápia, valamint integratív gyerekterápia képzésekkel.
2016 óta elkezdett többet foglalkozni az írással is, ebben az évben jelent meg könyve Átlátszó álarcok címen, amiben azt a szemléletet próbálja bemutatni, amit a leghatékonyabbnak tart a gyereknevelésben, a gyerekekkel való hozzáállásban. Későbbi írásaiban inkább a gyerekbántalmazásra és a családon belüli erőszakra fókuszált, mert bár látta, milyen sok gyerek és felnőtt szenved ezektől, mégis nagy a csend ezekről a témákról, alig beszélünk róla.
Családon belüli erőszak, gyerekbántalmazás, gyerekkori szexuális abúzus témákban cikkeket írt a wmn.hu-ra, a yelon.hu-ra, a Hvg Extra Pszichológia, és a Hvg Extra A nő magazinokba. 2017-ben indította saját Facebook oldalát, ahol szintén ezekkel a témákkal foglalkozik. Azóta még erősebben érzi, mekkora szükség van arra, hogy a gyerekbántalmazás és annak felnőttkori életre való hatásáról merjünk beszélni, mélységesen hisz abban, hogy csak a csend megtörésével állítható meg a bántalmazás és az erőszak mókuskereke, és csak így védhető meg egy következő generáció.
Ubrankovics Júlia
Díjnyertes film-, televíziós és színházi színésznő.
2007-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, előtte másfél évet az ELTE portugál nyelv, filmelmélet és filmtörténet szakán tanult.
Erasmus-ösztöndíjjal tanult a hamburgi Zene- és Színházművészeti Főiskolán. 2009–2010-ben USA-Magyar Vállalkozási Ösztöndíjjal képezte magát tovább a Herbert Berghof Studióban New Yorkban. Rendszeresen szerepel magyar és külföldi filmekben, sorozatokban.
Tulajdonosa és társalapítója a J.U.S.T. Toys Productionnek, amellyel az elmúlt években (2015-2020) több nemzetközi színházi produkciót hozott létre New Yorkban (The Dog, The Night and The Knife) és Los Angelesben (Toys: A Dark Fairy Tale” and „Fefu & Her Friends), amelyeket az USA-ban és Európa szerte több helyszínen is játszottak.
Számos amerikai sorozatban kapott szerepet, többek közt a Hawaii Five-0 (7. évad), X Company (Kémek küldetése), The Last Kingdom (Az utolsó királyság), majd az ugyancsak a Netflixen látható Árnyék és csont (Shadow and Bone) című sorozatban.
Olyan rendezőkkel dolgozott együtt, mint Bodó Viktor, Gothár Pérer és Pálfi György.
2013-ban Hedda-t alakítja Paul and Vi Loo Theater-ben Hawaii-on, míg előtte a Das Schloss-ban Arthur (Schauspielhaus, Graz, Austria 2008) és 2007-ben Berlinben Medea szerepében volt látható.
A hazai közönség legközelebb Pálfi György Mindörökké c. filmjében láthatja, ahol a női főszereplőt, Margitkát alakítja.
Jelenleg is számos produkció részese. Nemrégiben Kaliforniában Vivica Foxszal forgatott egy krimi filmet, és közben egy Amazon sorozatot készít elő.
Díjak, kitüntetések:
- Legjobb színésznő (Országos Ifjúsági Színházi Fesztivál, 2001)
- Legjobb női alakítás (Majdnem szűz) – Magyar filmszemle (2009)
forrás:
Borítógrafika
Szabó Imola Julianna
Miért vannak az újévi képeslapokon puttószerű kisfiúk kéményseprő ruhában? Most kiderül a szörnyű igazság. Nem egy Dickens regényben járunk, de majdnem.
Iratkozz fel a hírlevelünkre
A feliratkozással biztos lehetsz abban, hogy a Stílus és Technika semmilyen újdonságáról nem maradsz le. Legyen az pályázat, induló kurzus, akció vagy friss tartalom.
Legutóbbi hozzászólások